Brazos Valley Emmaus
Community

Prayer Vigil for Women's Walk #113

Prayer Warriors,
The most important support you can provide for this Walk is to pray. Below is the current prayer vigil - all times are Central Daylight Time. Please take this vigil to your reunion group and help fill the slots.

4 Easy Tips for Prayer Warriors

Click this link to email Prayer to claim a slot using email

Thursday, Oct 25,2018
5:00- 5:30 pm– Ashley Montgomery
5:30- 6:00 pm– Patricia Wehn-Glowski
6:00- 6:30 pm– Patricia Wehn-Glowski
6:30- 7:00 pm– Patricia Wehn-Glowski
7:00- 7:30 pm– Barbara DeAnda
7:30- 8:00 pm– Donna Jouglard
8:00- 8:30 pm– Barbara DeAnda
8:30- 9:00 pm– Barbara DeAnda
9:00- 9:30 pm– Nick Lutz III
9:30- 10:00 pm– Nick Lutz II
10:00- 10:30 pm– Sharon Foster
10:30- 11:00 pm– Mona Lutz
11:00- 11:30 pm– Kymika Ballard & Les Rogers
11:30- Midnight – Teresa White

Friday, Oct 26, 2018
Midnight- 12:30 am– Ashley Montgomery
12:30- 1:00 am– Ashley Montgomery
1:00- 1:30 am– Victoria Sandage
1:30- 2:00 am– Victoria Sandage
2:00- 2:30 am– David Ogee
2:30- 3:00 am– Kathy Kothmann
3:00- 3:30 am– 
3:30- 4:00 am– BOBRETTA TAYLOR
4:00- 4:30 am– Nick Lutz II
4:30- 5:00 am– Aaron Miller
5:00- 5:30 am– AMY PRICE
5:30- 6:00 am– Donna Jouglard
6:00- 6:30 am– Forrest Goodell
6:30- 7:00 am– Nancy Goodell
7:00- 7:30 am– Ola Stiver
7:30- 8:00 am– Russell Bevil
8:00- 8:30 am– Marjean Mallard
8:30- 9:00 am– Mona Lutz
9:00- 9:30 am– Nick Lutz III
9:30- 10:00 am– Mary Kennedy
10:00- 10:30 am– Sharon Foster
10:30- 11:00 am– David Stiver
11:00- 11:30 am– Barbara DeAnda
11:30- Noon – Barbara DeAnda
Noon- 12:30 pm– Annette Moyers & Les Rogers
12:30- 1:00 pm– Annette Moyers & Les Rogers
1:00- 1:30 pm– Annette Moyers
1:30- 2:00 pm– Annette Moyers
2:00- 2:30 pm– Sharon Foster
2:30- 3:00 pm– Mary Kennedy
3:00- 3:30 pm– Bridget Ingram
3:30- 4:00 pm– Bridget Ingram
4:00- 4:30 pm– Beverly Olson
4:30- 5:00 pm– Gail Parsons
5:00- 5:30 pm– Kymika Ballard & Teresa White
5:30- 6:00 pm– Robyn Adams
6:00- 6:30 pm– Robyn Adams
6:30- 7:00 pm– Brian Abbey
7:00- 7:30 pm– Sue Farris
7:30- 8:00 pm– Mary Hillmann
8:00- 8:30 pm– Barbara DeAnda
8:30- 9:00 pm– Barbara DeAnda
9:00- 9:30 pm– Fred Olson
9:30- 10:00 pm– Brian Abbey
10:00- 10:30 pm– Hilda Baker & Allie Borcik
10:30- 11:00 pm– Hilda Baker & Allie Borcik
11:00- 11:30 pm– Les Rogers
11:30- Midnight – Les Rogers

Saturday, Oct 27, 2018
Midnight- 12:30 am– Ashley Montgomery
12:30- 1:00 am– Ashley Montgomery
1:00- 1:30 am– Linda Isbell
1:30- 2:00 am– 
2:00- 2:30 am– Kathy Kothmann
2:30- 3:00 am– 
3:00- 3:30 am– 
3:30- 4:00 am– 
4:00- 4:30 am– Nick Lutz II
4:30- 5:00 am– Aaron Miller
5:00- 5:30 am– AMY PRICE
5:30- 6:00 am– Donna Jouglard
6:00- 6:30 am– Forrest Goodell
6:30- 7:00 am– Nancy Goodell
7:00- 7:30 am– Russell Bevil
7:30- 8:00 am– Ola Stiver
8:00- 8:30 am– David Stiver
8:30- 9:00 am– Mona Lutz
9:00- 9:30 am– Nick Lutz III
9:30- 10:00 am– Sharon Foster
10:00- 10:30 am– Barbara DeAnda
10:30- 11:00 am– Barbara DeAnda
11:00- 11:30 am– Flora Mason
11:30- Noon – Flora Mason
Noon- 12:30 pm– Mary Kennedy
12:30- 1:00 pm– Mary Kennedy
1:00- 1:30 pm– Kymika Ballard
1:30- 2:00 pm– Chap Caughron
2:00- 2:30 pm– Sharon Foster
2:30- 3:00 pm– Susie Macha
3:00- 3:30 pm– Susie Macha
3:30- 4:00 pm– Deborah Hildebrand
4:00- 4:30 pm– BOBRETTA TAYLOR
4:30- 5:00 pm– Gail Parsons
5:00- 5:30 pm– Victoria Sandage
5:30- 6:00 pm– Victoria Sandage
6:00- 6:30 pm– Eric Dehmer
6:30- 7:00 pm– Brandon Sandage
7:00- 7:30 pm– Brandon Sandage
7:30- 8:00 pm– Sue Farris
8:00- 8:30 pm– 
8:30- 9:00 pm– 
9:00- 9:30 pm– BOBRETTA TAYLOR
9:30- 10:00 pm– David Ogee
10:00- 10:30 pm– 
10:30- 11:00 pm– Deborah Hildebrand
11:00- 11:30 pm– Les Rogers
11:30- Midnight – Les Rogers

Sunday, Oct 28, 2018
Midnight- 12:30 am– Ashley Montgomery
12:30- 1:00 am– Ashley Montgomery
1:00- 1:30 am– Linda Isbell
1:30- 2:00 am– 
2:00- 2:30 am– Kathy Kothmann
2:30- 3:00 am– 
3:00- 3:30 am– 
3:30- 4:00 am– 
4:00- 4:30 am– Nick Lutz II
4:30- 5:00 am– Aaron Miller
5:00- 5:30 am– Amy Price & Les Rogers
5:30- 6:00 am– Donna Jouglard
6:00- 6:30 am– Forrest Goodell
6:30- 7:00 am– Nancy Goodell
7:00- 7:30 am– Mickie Callaway & Carol Carey
7:30- 8:00 am– Mary Kennedy
8:00- 8:30 am– Allie Borcik
8:30- 9:00 am– Mona Lutz
9:00- 9:30 am– Nick Lutz III
9:30- 10:00 am– Barbara DeAnda
10:00- 10:30 am– Barbara DeAnda
10:30- 11:00 am– Sharon Foster
11:00- 11:30 am– Kymika Ballard
11:30- Noon – BOBRETTA TAYLOR
Noon- 12:30 pm– David Ogee
12:30- 1:00 pm– Barbara DeAnda
1:00- 1:30 pm– Deborah Hildebrand
1:30- 2:00 pm– Barbara DeAnda
2:00- 2:30 pm– Sharon Foster
2:30- 3:00 pm– Victoria Sandage
3:00- 3:30 pm– Victoria Sandage
3:30- 4:00 pm– Brandon Sandage
4:00- 4:30 pm– Brandon Sandage
4:30- 5:00 pm– Teresa White
5:00- 5:30 pm– Teresa White
5:30- 6:00 pm– Eric Dehmer
6:00- 6:30 pm– Les Rogers
6:30- 7:00 pm– Les Rogers

Walk #113 Pilgrims
 Shannon Abbey - College Station, Grace Bible
 Sarah Benford -
 Zanetta Burns - Caldwell, Seven Star Baptist
 Debbie Champlin - College Station, Aldersgate UMC
 Raquel Clapsaddle - Bastrop Christian Outreach Center
 Geneva Cochran - Taylor FUMC
 Yvonne Coleman - New Jerusalem Misionary Baptist Church
 Lena Denman - Madisonville FUMC
 Kimberly Dick - Caldwell Area 3:16
 Elise Dinuzzo - Bastrop Christian Outreach Center
 Amanda Easley - Washington, Friedens UCC Church of Washington
 Peggy Fish - Glidden Baptist Church
 Kasey Kennedy - Washington, Friedens UCC Church of Washington
 Lucy Lander - Bastrop Christian Outreach Center
 Stephanie Latham - College Station, Aldersgate UMC
 Brooke Mason - College Station, Brazos Fellowship
 Mary Morgan - Dayton Christian Center
 Pug Mostyn - Glidden Baptist Church
 Janelle Murray -
 Ashley Perry - Bastrop Christian Outreach Center
 Sarah Quirioz - Caldwell Area 3:16
 Pat Ransom - Bellville UMC
 Mary Ruth - College Station, A&M UMC
 Tricia Sheats - Bastrop Christian Outreach Center
 Kim Stewart - Bastrop Christian Outreach Center
 Pat Turner - Franklin FUMC
 Shoshana Vogt - Parkway Baptist
 Debra Werner - Hearne Grace United Methodist Church
 Tania Williams - Caldwell, Immanuel Christian Fellowship
 Sonia Young - Bastrop Christian Outreach Center
 
 
 

Walk #113 Team
 Phyllis Johnson, Lay Director Send an email
 Tenille Lamon, Board Rep
 Linda Jentsch - Asst Lay Director
 Gretchen Lutz - Asst Lay Director
 Joy Rogers - Asst Lay Director
 Ruth Davenport - Table Leader
 Suzi Elliott - Table Leader
 Sherrian Gondesen - Table Leader
 Anna Ledbetter - Table Leader
 Bari Pistone - Table Leader
 Melissa Singletary - Table Leader
 Debbie Bearden - Asst Table Leader
 Melanie Dockery - Asst Table Leader
 Erin Magee - Asst Table Leader
 Brandy Price - Asst Table Leader
 Donna Schoenemann - Asst Table Leader
 Teresa Sims - Asst Table Leader
 Jaime Salinas - Audio/Visual
 
 
 

Clergy
 Glen Schoeneberg - Spiritual Director
 Janice Kerlee - Asst Spiritual Director
 Bobbie Maltas - Asst Spiritual Director
 Joy Richards - Asst Spiritual Director
 Polly Standing - Asst Spiritual Director
 
 
 

Music Team
 Sally Miller - Music Team
 Dottie Schoeneberg - Music Team
 Bonnie Winner - Music Team
 
 

Support Team
 Shirley Perry - Coordinators
 
 
 
 Janet Jackson - Prayer Chapel
 
 
 


 

Check out other upcoming BVEC Prayer Vigils

Or Previous BVEC Walks


BVEC Walk Information BVEC Gatherings Brazos Valley Chrysalis
Forms Reunion Groups BVEC Board
Announcements bv-emmaus@egroups.com Related Web Links
Info Update BV Emmaus History Newsletters Committees
[Return to Main Page]
Copyright© Brazos Valley Emmaus Community, 2001-
All Rights Reserved
Please click here to send feedback to Web Site