Brazos Valley Emmaus
Community

Prayer Vigil for Women's Walk #79

Prayer Warriors,
The most important support you can provide for this Walk is to pray. Below is the current prayer vigil - all times are Central Daylight Time (GMT-5). Please take this vigil to your reunion group and help fill the slots.

Click this link to email Prayer to claim a slot using email

Thursday, April 8, 2010
7:00- 7:30 pm – Wanda Shoemaker
7:30- 8:00 pm – Len Shoemaker
8:00- 8:30 pm – Lloyd & Elaine Jones, Swen Crone
8:30- 9:00 pm – R. E. Parden, Sr., Swen Crone
9:00- 9:30 pm – Glenn Dew & Joyce Klecka
9:30-10:00 pm – Monica Bennett & Wanda Shoemaker
10:00-10:30 pm – Russell Bevil
10:30-11:00 pm – Wanda Taylor
11:00-11:30 pm – Mary Stevens
11:30-12:00 midnight – S. W. Wallace

Friday, April 9, 2010
12:00-12:30 am – Leonard Navarre
12:30- 1:00 am – Dana Wacasey
1:00- 1:30 am – Wendy Manuel
1:30- 2:00 am – Donna Riefbohl
2:00- 2:30 am – Wanda Taylor
2:30- 3:00 am – Sue Duncan
3:00- 3:30 am – Leta Jones & Doug Summerour
3:30- 4:00 am – Ruth Martin
4:00- 4:30 am – Pat Mynar
4:30- 5:00 am – Kitty Yoakum
5:00- 5:30 am – Stephen Hohlt, Jim Busby & Aaron Miller
5:30- 6:00 am – James Tompkins
6:00- 6:30 am – Louise Goodrich
6:30- 7:00 am – Lydia House
7:00- 7:30 am – Sandra Herman
7:30- 8:00 am – James Copeland
8:00- 8:30 am – Robert Holub
8:30- 9:00 am – Molly Metcalf &Joyce Klecka
9:00- 9:30 am – Linda Myers & Sue Duncan
9:30-10:00 am – Monica Bennett
10:00-10:30 am – Nancy Goodell
10:30-11:00 am – Mary Hillmann
11:00-11:30 am – Grant Pearson
11:30-12:00 noon – Margie Jimmerson
12:00-12:30 pm – Karen Dean
12:30- 1:00 pm – Nancy Goodell
1:00- 1:30 pm – Linda Myers & Susie Macha
1:30- 2:00 pm – Ruth Martin & Danna Dowling
2:00- 2:30 pm – Laurie Hohlt & L B Gambrell
2:30- 3:00 pm – L.B. Gambrell
3:00- 3:30 pm – Jeanette Peed
3:30- 4:00 pm – Jane Pulley
4:00- 4:30 pm – Nancy Goodell
4:30- 5:00 pm – Lori Dehmer
5:00- 5:30 pm – Vera Barrett
5:30- 6:00 pm – Cindy Van Deventer
6:00- 6:30 pm – Ron Trimmer & Bill Lyle
6:30- 7:00 pm – Steve May
7:00- 7:30 pm – David Claridge & Karen Brisco
7:30- 8:00 pm – Mary Stevens
8:00- 8:30 pm – Darrel Goodnight
8:30- 9:00 pm – Barbara Bohls
9:00- 9:30 pm – Forrest Goodell
9:30- 10:00 pm – Grant Pearson
10:00-10:30 pm – Becky Foster
10:30-11:00 pm – Ed Wetterman & Marta Duhon
11:00-11:30 pm – Sherrian Gondesen
11:30-12:00 midnight – Karen Brisco

Saturday, April 10, 2010
12:00-12:30 am – Leonard Navarre
12:30- 1:00 am – Judy Ball
1:00- 1:30 am – Wendy Manuel
1:30- 2:00 am – Derek French
2:00- 2:30 am – Judy Ball
2:30- 3:00 am – Jesse Parr & Carolyn Tibbits
3:00- 3:30 am – Nancy Goodell
3:30- 4:00 am – Sunny Langlinais & Doug Summerour
4:00- 4:30 am – Pat Mynar
4:30- 5:00 am – Doug Summerour
5:00- 5:30 am – Dale Timian, Jim Busby & Aaron Miller
5:30- 6:00 am – Robert Read
6:00- 6:30 am – Ruth Martin
6:30- 7:00 am – L.B. Gambrell
7:00- 7:30 am – Bobette Gambrell
7:30- 8:00 am – James Tompkins
8:00- 8:30 am – Shawn Shoemaker
8:30- 9:00 am – Karen Dean
9:00- 9:30 am – Nancy Goodell & Joyce Klecka
9:30-10:00 am – Monica Bennett
10:00-10:30 am – Bill & Robby Lyle
10:30-11:00 am – Paula Behrens
11:00-11:30 am – Nancy Goodell
11:30-12:00 noon – Margie Jimmerson
12:00-12:30 pm – Forrest Goodell
12:30- 1:00 pm – Ron Trimmer & Carolyn Derrisaw
1:00- 1:30 pm – Cindy Cross
1:30- 2:00 pm – Danna Dowling
2:00- 2:30 pm – Slick Duncan
2:30- 3:00 pm – Ruth Cummins
3:00- 3:30 pm – Cindy Van Deventer & Jim Derrisaw
3:30- 4:00 pm – Sherrian Gondesen
4:00- 4:30 pm – David Claridge & Nikki Pearson
4:30- 5:00 pm – Jessica Melton
5:00- 5:30 pm – Marci Sutton
5:30- 6:00 pm – Lynda Stack
6:00- 6:30 pm – Jeff Gage
6:30- 7:00 pm – Ruth Martin
7:00- 7:30 pm – Jane Ann Durbin
7:30- 8:00 pm – Darlene Wyatt
8:00- 8:30 pm – Darrel Goodnight
8:30- 9:00 pm – Judy Ball
9:00- 9:30 pm – Swen Crone
9:30- 10:00 pm – Swen Crone
10:00-10:30 pm – Shelley Nemec
10:30-11:00 pm – Marta Duhon
11:00-11:30 pm – Mary Stevens
11:30-12:00 midnight – Pam Cantey

Sunday, April 11, 2010
12:00-12:30 am – Leonard Navarre
12:30- 1:00 am – Dana Wacasey
1:00- 1:30 am – Wendy Manuel
1:30-2:00 am – Shelly Nemec
2:00- 2:30 am – Sue Duncan
2:30- 3:00 am – Jennie Claridge
3:00- 3:30 am – Chris Helton
3:30- 4:00 am – Doug Summerour
4:00- 4:30 am – Pat Mynar
4:30- 5:00 am – Sunny Langlinais
5:00- 5:30 am – Jeff Gage & James Schumacher
5:30- 6:00 am – Darrel Goodnight
6:00- 6:30 am – Robert Read
6:30- 7:00 am – Bobette Gambrell
7:00- 7:30 am – Joey Melton
7:30- 8:00 am – James Tompkins
8:00- 8:30 am – Swen Crone
8:30- 9:00 am – Swen Crone & Sunny Norwood
9:00- 9:30 am – Mary Seals
9:30-10:00 am – Monica Bennett
10:00-10:30 am – Patty Clark
10:30-11:00 am – Marta Duhon
11:00-11:30 am – Slick Duncan
11:30-12:00 noon – Margie Jimmerson & Ruth Martin
12:00-12:30 pm – Sherrian Gondesen
12:30- 1:00 pm – Shelley Nemec
1:00- 1:30 pm – Lori Dehmer
1:30- 2:00 pm – Danna Dowling
2:00- 2:30 pm – Libby May
2:30- 3:00 pm – Wendy Manuel
3:00- 3:30 pm – Mary Stevens
3:30- 4:00 pm – Jim Koch
4:00- 4:30 pm – Derek French
4:30- 5:00 pm – Mary Lou Balli
5:00- 5:30 pm – Ben Kruse
5:30- 6:00 pm – Carl Cummins
6:00- 6:30 pm – 
6:30- 7:00 pm – 

Walk #79 Pilgrims
 Angela Angell - Chappell Hill UMC
 Hollie Bass - Grace Community Fellowship
 Nancy Bazajou - Normangee FUMC
 Sandra Bosse - Friedens Church of Washington UCC
 Betty Copeland - Hankamer Community Fellowship
 Jeannie Dial - Hilltop Lakes Chapel
 Jan Gaugl - Crossbridge Christian
 Sally Halmbacher - Brazos Valley Cowboy Church
 Tammy Helton - Champion Fellowship
 Phyllis Johnson - Prince of Peace Lutheran
 Sandi Jones - New Beginnings Missionary
 Donna Kurtz - Crossbridge Christian
 Debbie Maloney - Lyons First Baptist
 Kay Parden - Hankamer Community Fellowship
 Kam Pelham-Polk - Morning Star Christian
 Jennifer Price - Caldwell FUMC
 Phyllis Skinner - Fairfield Baptist
 Mary Stewart - Hillcrest Baptist
 Cozy Taylor - Jewett UMC
 Charlotte Waddill - Hilltop Lakes Chapel
 Sharon White - Northshore Baptist Church
 Zahra Youssefi - Central Baptist
 Sharon Melton – First Baptist, Pflugerville
 Kelly Pampell – St. John’s Lutheran, Deanville
 Reesa Ueckert – Nelsonville Bretheren Church
 Alicia Sarvis – Taylor First Baptist
 Lisa Krewetski – Hilltop Lakes Chapel
 Tammie Patterson – Grace Community Fellowship
 Carol Shine – Crossbridge Christian Church
 Connie Clarno – FUMC Bryan
 Tammy Diamond – Christ UMC
 Laura Wiggins – Covenant Family Church
 Anita Volek - Taylor First Baptist
 Dannie Machemehl – Bellville FUMC
 Betty Williams - New Beginnings Missionary Baptist Church
 Jenny Long – Brenham FUMC
 
 

Walk #79 Team
 Debra Brantley, Lay Director Send an email
 Sue Housley, Board Rep
 Deanie Gold, ALDIT
 Brenda Boedeker, ALD
 Deborah Hildebrand, ALD
 Kandace Kruse , TL
 Patty Clark, TL
 Judy Clifford, TL
 Kerry Dwyer, TL
 Kay Norwood, TL
 Samantha Perry, TL
 Sandra Baxter, ATL
 Margy Elliott, ATL
 Redith Kiser, ATL
 Melissa Lee, ATL
 Crystal Pearson, ATL
 Inez Read, ATL
 Kristy Shoemaker, AV
 
 

Clergy
 Tony Taylor, Spiritual Director
 Danny Barrett, ASD
 Peggy Hines, ASD
 Cathy Richardson, ASD
 Minta Webb, ASD
 
 

Music Team
 Susan Anderson, Music
 Jolene Wickel, Music
 Bonnie Winner, Music
 
 
 
 

Support Team
 Sally Miller, Coordinators
 
 
 
 
 
 
 


 

Check out other upcoming BVEC Prayer Vigils

Or Previous BVEC Walks


BVEC Walk Information BVEC Gatherings Brazos Valley Chrysalis
Forms Reunion Groups BVEC Board
Announcements bv-emmaus@egroups.com Related Web Links
Info Update BV Emmaus History Newsletters Committees
[Return to Main Page]
Copyright© Brazos Valley Emmaus Community, 2001-
All Rights Reserved
Please click here to send feedback to Web Site