Brazos Valley Emmaus
Community

Prayer Vigil for Women's Walk #77

Prayer Warriors,
The most important support you can provide for this Walk is to pray. Below is the current prayer vigil - all times are Central Daylight Time (GMT-5). Please take this vigil to your reunion group and help fill the slots.

Click this link to email Prayer to claim a slot using email

Thursday, Oct 1, 2009
7:00- 7:30 pm – Marie Beckendorff
7:30- 8:00 pm – Judy Clifford & Elaine Gibbs
8:00- 8:30 pm – Jeanne Prestwood
8:30- 9:00 pm – Swen Crone
9:00- 9:30 pm – Kay Norwood
9:30-10:00 pm – Sue Housley
10:00-10:30 pm – Patty Clark
10:30-11:00 pm – Hilda Baker & Brenda Boedecker
11:00-11:30 pm – Grant & Crystal Pearson
11:30-12:00 midnight – Ben Kruse

Friday, Oct 2, 2009
12:00-12:30 am – Peggy Weise
12:30- 1:00 am – E.D. Perry
1:00- 1:30 am – Jim Derrisaw
1:30- 2:00 am – Leonard Navarre
2:00- 2:30 am – Pam Ferro
2:30- 3:00 am – Pam Ferro & Sherer Wallace
3:00- 3:30 am – Dee McCown & James Tompkins
3:30- 4:00 am – Mona Bryant
4:00- 4:30 am – Inez Read
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Annette Dew
5:30- 6:00 am – Joddie J. Carlile
6:00- 6:30 am – Louise Goodrich
6:30- 7:00 am – Inez Read
7:00- 7:30 am – Robert Read
7:30- 8:00 am – Larry Mitchell
8:00- 8:30 am – Connie Mendel
8:30- 9:00 am – Beth Luker
9:00- 9:30 am – Sue Farris
9:30-10:00 am – Eric Dehmer &Susie Gore
10:00-10:30 am – Patty Clark
10:30-11:00 am – Margie Jimmerson
11:00-11:30 am – Ric Gordon
11:30-12:00 noon – Mona Griffith & Marta Duhon
12:00-12:30 pm – Judy Clifford
12:30- 1:00 pm – Amie Finch
1:00- 1:30 pm – Dana Wacasey
1:30- 2:00 pm – Dana Wacasey
2:00- 2:30 pm – L Rummel &Beth Vickers
2:30- 3:00 pm – Libby May
3:00- 3:30 pm – Steve May & Mamie Bell
3:30- 4:00 pm – Katharine Snider
4:00- 4:30 pm – Mona Griffith
4:30- 5:00 pm – Melissa Lee
5:00- 5:30 pm – Carolyn K. Derrisaw
5:30- 6:00 pm – Bobette Gambrell & Shelly Tillery
6:00- 6:30 pm – Deanie Gold & Sherrien Gondersen
6:30- 7:00 pm – Jeanne Prestwood & Wanda Shoemaker
7:00- 7:30 pm – L.B. Gambrell & Perry Bell
7:30- 8:00 pm – Elaine Gibbs & Charlotte Bell
8:00- 8:30 pm – Jeremy Finch
8:30- 9:00 pm – Patrice Summerour
9:00- 9:30 pm – Margy Elliot
9:30- 10:00 pm – Bill Elliot
10:00-10:30 pm – Patty Clark
10:30-11:00 pm – Hilda Baker
11:00-11:30 pm – Shirley Perry
11:30-12:00 midnight – Andrew Perry

Saturday, Oct 3, 2009
12:00-12:30 am – Peggy Weise
12:30- 1:00 am – Leonard Navarre
1:00- 1:30 am – E. D. Perry
1:30- 2:00 am – Dorothy Strickland
2:00- 2:30 am – Nello Strickland
2:30- 3:00 am – Sherer Wallace
3:00- 3:30 am – Frank Gilstrap & James Tompkins
3:30- 4:00 am – Mona Bryant
4:00- 4:30 am – Mark & Sue Dziobala
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Marilyn Koch & Susan Lehr
5:30- 6:00 am – Doug Summerour
6:00- 6:30 am – Joddie J. Carlile
6:30- 7:00 am – Mary Kamas
7:00- 7:30 am – Cindy Van Deventer
7:30- 8:00 am – Pam Leschber
8:00- 8:30 am – Marta Duhon
8:30- 9:00 am – Neila Porto & L.B. Gambrell
9:00- 9:30 am – L Rummel
9:30-10:00 am – Guy Huffman
10:00-10:30 am – Patty Clark
10:30-11:00 am – Margie Jimmerson
11:00-11:30 am – Crystal & Grant Pearson
11:30-12:00 noon – Pam Ferro
12:00-12:30 pm – Maribelle Towslee
12:30- 1:00 pm – Katharine Snider
1:00- 1:30 pm – Dana Wacasey
1:30- 2:00 pm – Dana Wacasey
2:00- 2:30 pm – Russ Bevil & Natalie Pearcy
2:30- 3:00 pm – Linda Myers & Len Shoemaker
3:00- 3:30 pm – Pat Baker & Marie Hughes
3:30- 4:00 pm – Ed Wetterman
4:00- 4:30 pm – David Gutierrez & Betty Copeland
4:30- 5:00 pm – David Gutierrez & Hart Copeland
5:00- 5:30 pm – Marlene Coffman
5:30- 6:00 pm – Marlene Coffman & Betty Copeland
6:00- 6:30 pm – Deanie Gold
6:30- 7:00 pm – Bobby Murphy
7:00- 7:30 pm – David Gutierrez
7:30- 8:00 pm – Elaine Gibbs
8:00- 8:30 pm – Robert Read & Kathy Carter
8:30- 9:00 pm – Sharon Novosad
9:00- 9:30 pm – Kirk Pearcy
9:30- 10:00 pm – Ron Trimmer
10:00-10:30 pm – Patty Clark
10:30-11:00 pm – Hilda Baker
11:00-11:30 pm – Shirley Perry
11:30-12:00 midnight – Andrew Perry

Sunday, Oct 4, 2009
12:00-12:30 am – Leonard Navarre
12:30- 1:00 am – Pam Ferro
1:00- 1:30 am – Pam Ferro
1:30-2:00 am – Pam Cantey
2:00- 2:30 am – Pam Perry
2:30- 3:00 am – Sherer Wallace
3:00- 3:30 am – James Tompkins
3:30- 4:00 am – Forrest Goodell & Carolyn Tibbitts
4:00- 4:30 am – Bob Towslee
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Marilyn Koch & Sandra Baxter
5:30- 6:00 am – Doug Summerour
6:00- 6:30 am – Jim Koch
6:30- 7:00 am – Joddie J. Carlile
7:00- 7:30 am – Robert Read
7:30- 8:00 am – Judy Clifford
8:00- 8:30 am – Melissa Lee
8:30- 9:00 am – Marta Duhon & Harvey Williams
9:00- 9:30 am – Neila Porto
9:30-10:00 am – Joanna Reyna
10:00-10:30 am – Patty Clark
10:30-11:00 am – Margie Jimmerson
11:00-11:30 am – Jennifer Patrick
11:30-12:00 noon – Kantessa Castillo
12:00-12:30 pm – Jennifer Stelzig
12:30- 1:00 pm – Pat Tinklenberg
1:00- 1:30 pm – Dana Wacasey
1:30- 2:00 pm – Dana Wacasey
2:00- 2:30 pm – Bobette Gambrell & Natalie Pearcy
2:30- 3:00 pm – Linda Myers
3:00- 3:30 pm – Pat Baker
3:30- 4:00 pm – Marilyn Koch
4:00- 4:30 pm – Marilyn Koch
4:30- 5:00 pm – Ricky Taylor & Martha Taylor
5:00- 5:30 pm – Aaron Amador
5:30- 6:00 pm – Jim Koch
6:00- 6:30 pm – Dana Wacasey
6:30- 7:00 pm – Elaine Gibbs

Walk #77 Pilgrims
 Lynda Breeding - FUMC, Madisonville
 Becky Dean - Christ UMC, College Station
 Tami Hons - Aldersgate UMC, College Station
 Thresa Hull - FUMC, Caldwell
 Candace Kruse - Westheimer Community Church, Houston
 Nikki Pearson - 1st Baptist, Taylor
 Ella'D Perry - First United Methodist, Somerville
 Pat Powers - Westheimer Community Church, Houston
 Norma Rodriguez - Creekside Christian Fellowship, Needville
 Connie Sargent - FBC, Caldwell
 Louise Shockey - FUMC, Somerville
 Barbara Stafford - Hilltop Lakes Chapel, Hilltop Lakes
 Glenda Steadman - Westheimer Community Church, Houston
 Lorraine Tijerina - Jewett UMC, Jewett
 Rhonda Toups - St. Joseph's Catholic, Bryan
 Mary Hillmann – Cowboy Church, Bryan
 Judy Hutchison – Jewett UMC, Jewett
 Jenny Beasley - First UMC, Caldwell
 Arlene Beaver - Hilltop Lakes Chapel, Hilltop Lakes
 Debra Rinderknecht - Immanuel Lutheran, Taylor
 Cathy Duhon - Hankemar Community Fellowship, Hankamer
 Monica Bennett - Hankemar Community Fellowship, Hankamer
 Ginger Cherbonnier - A&M Methodist, College Station
 Jessica Melton - 2nd Baptist Church, LaGrange
 Denise BuBois - First UMC, Caldwell
 Clare Jensen – 1st Baptist Bryan, Bryan
 Becky Aldridge – FUMC Caldwell, Caldwell
 Bertha Surovik – Northshore Baptist, Lyons
 Anney Latour – Crossbridge Christian Church, Houston
 Donna Stigler – FUMC Caldwell, Caldwell
 Kandi Childers – First United Methodist, Madisonville
 Mary Lou Balli - Fairfield Baptist Church, Cypress
 
 

Walk #77 Team
 Beth Barnes, Lay Director Send an email
 Cindy Cross, Board Rep
  Debra Brantley
  Karla Cacho-Negrete
  Melissa Fisher
  Margo Gilless
  Nancy Goodell
  Bonnie Gordon
  Linda Myers
  Sue Housley
  Lacy Kelso
  Wendy Manuel
  Ruth Martin
  Linda Madden
  Jeanette Peed
  Aubrey Rives
  Laurie Sykes
  Martha Warren
 
 

Music Team
  Belinda Cutrone
  Sally Miller
  Mary Stevens
 
 
 

Clergy
 Cherry Moore, Spiritual Director
  Marie Mickey
  Linda O'Neal
  Joy Richards
  Tommy Myrick
 
 

Support Team
 Patty Clark, Coordinators
 Margie Jimmerson
 Alice Fraley
 Linda Kelso
 Kristy Shoemaker
 Tammy Martine
 Wanda Biel
 
 


 

Check out other upcoming BVEC Prayer Vigils

Or Previous BVEC Walks


BVEC Walk Information BVEC Gatherings Brazos Valley Chrysalis
Forms Reunion Groups BVEC Board
Announcements bv-emmaus@egroups.com Related Web Links
Info Update BV Emmaus History Newsletters Committees
[Return to Main Page]
Copyright© Brazos Valley Emmaus Community, 2001-
All Rights Reserved
Please click here to send feedback to Web Site