Brazos Valley Emmaus
Community

Prayer Vigil for Women's Walk #75

Prayer Warriors,
The most important support you can provide for this Walk is to pray. Below is the current prayer vigil - all times are Central Daylight Time (GMT-5). Please take this vigil to your reunion group and help fill the slots.

Click this link to email Prayer to claim a slot using email

Thursday, Apr 2, 2009
7:00- 7:30 pm – Jeanna Morgan
7:30- 8:00 pm – Brenda Reeves
8:00- 8:30 pm – Carol Moreland
8:30- 9:00 pm – Debby Balts
9:00- 9:30 pm – Cyndi Quian
9:30-10:00 pm – Jim Cross & Patty Clark
10:00-10:30 pm – Bill Elliot
10:30-11:00 pm – Sue Housely
11:00-11:30 pm – Pat Baker
11:30-12:00 midnight – Dana Wacasey

Friday, Apr 3, 2009
12:00-12:30 am – Dana Wacasey
12:30- 1:00 am – Wendy Manuel
1:00- 1:30 am – Daniel Clark
1:30- 2:00 am – Jesse Parr
2:00- 2:30 am – Leonard Navarre
2:30- 3:00 am – James Tompkins
3:00- 3:30 am – Susan Wolf
3:30- 4:00 am – Michael D.Braun
4:00- 4:30 am – Deanne Mackey
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Jim Busby
5:30- 6:00 am – Jeff Gage
6:00- 6:30 am – Dale Timian
6:30- 7:00 am – Dianne Timian
7:00- 7:30 am – Deanne Mackey & Louise Goodrich
7:30- 8:00 am – Sue Housley
8:00- 8:30 am – Lewis Beasley, David Garcia & Cris Quigley
8:30- 9:00 am – Lillian Beasley, Pat Garcia, & Cris Quigley
9:00- 9:30 am – Cindy Cross
9:30-10:00 am – Susan Lehr & Patty Clark
10:00-10:30 am – Ray Coward
10:30-11:00 am – Wayne Meyenberg
11:00-11:30 am – Natalie Pearcy & Monica Bennett
11:30-12:00 noon – Cyndi Quian
12:00-12:30 pm – Michael Nowicki & Stephen Hohlt
12:30- 1:00 pm – Stephanie Ashlock
1:00- 1:30 pm – Jimann Jones
1:30- 2:00 pm – Pam Leschber
2:00- 2:30 pm – Leon Rummel & Marie Hughes
2:30- 3:00 pm – Laurie Hohlt
3:00- 3:30 pm – Jeanette Peed
3:30- 4:00 pm – Lori Dehmer, Nan Fuelberg
4:00- 4:30 pm – Nan Fuelberg
4:30- 5:00 pm – Tanya Lowrance
5:00- 5:30 pm – Carolyn Derrisaw
5:30- 6:00 pm – Stacey Hatfield
6:00- 6:30 pm – Elaine Gibbs
6:30- 7:00 pm – Mort Kothmann
7:00- 7:30 pm – Sergio Ochoa
7:30- 8:00 pm – Bobette Gambrell
8:00- 8:30 pm – Lillian Beasley
8:30- 9:00 pm – Lillian Beasley
9:00- 9:30 pm – Margy Elliot
9:30- 10:00 pm – Jim Cross & Patty Clark
10:00-10:30 pm – Arthur Averitt
10:30-11:00 pm – Hilda Baker
11:00-11:30 pm – Pat Baker
11:30-12:00 midnight – Ed Wetterman

Saturday, Apr 4, 2009
12:00-12:30 am – Dana Wacasey
12:30- 1:00 am – Connie Mendel
1:00- 1:30 am – Daniel Clark
1:30- 2:00 am – Jesse Parr
2:00- 2:30 am – Cathy Duhon
2:30- 3:00 am – James Tompkins
3:00- 3:30 am – Susan Wolf
3:30- 4:00 am – Bob Towslee
4:00- 4:30 am – Marilyn Koch
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Jim Busby
5:30- 6:00 am – Deanne Mackey
6:00- 6:30 am – Dale Timian
6:30- 7:00 am – Dianne Timian
7:00- 7:30 am – Robert Read
7:30- 8:00 am – Michael Nowicki
8:00- 8:30 am – Wendy Manuel
8:30- 9:00 am – Mort Kothmann, Beverly Hardee, Leon Rummel
9:00- 9:30 am – Inez Read
9:30-10:00 am – Patty Clark
10:00-10:30 am – Ray Coward
10:30-11:00 am – Lori Dehmer
11:00-11:30 am – Leon Rummel & Monica Bennett
11:30-12:00 noon – Cyndi Quian
12:00-12:30 pm – Tanya Lowrance
12:30- 1:00 pm – Shawn Shoemaker, Cindy Smith & Maribelle Towslee
1:00- 1:30 pm – Stacey Hatfield
1:30- 2:00 pm – Connie Newnham
2:00- 2:30 pm – Lacy Kelso, Sandra Stapleton, Carolyn Bush
2:30- 3:00 pm – Russell Bevil
3:00- 3:30 pm – Molly Metcalf
3:30- 4:00 pm – Nan Fuelberg
4:00- 4:30 pm – Elaine Gibbs
4:30- 5:00 pm – Brenda Reeves
5:00- 5:30 pm – Melisa Elliott
5:30- 6:00 pm – Len Shoemaker
6:00- 6:30 pm – Sam Prestwood
6:30- 7:00 pm – Jeanne Prestwood
7:00- 7:30 pm – Sergio Ochoa
7:30- 8:00 pm – Glenn Dew
8:00- 8:30 pm – Jim Smith
8:30- 9:00 pm – 
9:00- 9:30 pm – Billy Gage
9:30- 10:00 pm – Diana See & Patty Clark
10:00-10:30 pm – Leonard Navarre
10:30-11:00 pm – Hilda Baker
11:00-11:30 pm – Shirley Perry
11:30-12:00 midnight – Andrew Perry

Sunday, Apr 5, 2009
12:00-12:30 am – Dana Wacasey
12:30- 1:00 am – Billy Gage
1:00- 1:30 am – Daniel Clark
1:30- 2:00 am – Jesse Parr
2:00- 2:30 am – 
2:30- 3:00 am – James Tompkins
3:00- 3:30 am – 
3:30- 4:00 am – 
4:00- 4:30 am – Marilyn Koch
4:30- 5:00 am – Aaron Miller
5:00- 5:30 am – Jim Busby
5:30- 6:00 am – Jim Koch
6:00- 6:30 am – Jeff Gage
6:30- 7:00 am – James Henkhaus
7:00- 7:30 am – Robert Read
7:30- 8:00 am – Deanne Mackey
8:00- 8:30 am – Norwood, A & K
8:30- 9:00 am – Elaine Gibbs & Mary Seals
9:00- 9:30 am – Tanya Lowrance
9:30-10:00 am – Suzanne Hubbard & Patty Clark
10:00-10:30 am – Kathy Kothmann
10:30-11:00 am – Michael Nowicki
11:00-11:30 am – Monica Bennett
11:30-12:00 noon – Cyndi Quian
12:00-12:30 pm – 
12:30- 1:00 pm – Lacy Kelson
1:00- 1:30 pm – Wendy Manuel
1:30- 2:00 pm – Barbara Bohls
2:00- 2:30 pm – Lori Dehmer, Wanda Shoemaker
2:30- 3:00 pm – Melisa Elliott
3:00- 3:30 pm – Shawn Shoemaker
3:30- 4:00 pm – Nan Fuelberg
4:00- 4:30 pm – Nan Fuelberg
4:30- 5:00 pm – Glenn Dew
5:00- 5:30 pm – Len Shoemaker
5:30- 6:00 pm – 
6:00- 6:30 pm – 
6:30- 7:00 pm – Patrice Summerour

Walk #75 Pilgrims
 Kristy Shoemaker - Hankamer Community Fellowship
 Kathleen Siemsglusz - Champion Fellowship
 Shirley Kelly - Cameron Grove Baptist
 Wendy Copeland - Hankamer Community Fellowship
 Martha Dillehay - First Baptist Caldwell
 Robin Good - Harvest Bible Church, Rockdale
 Lana Herrera - Immanuel Luthern
 Jennifer Stelzig - First Baptist Caldwell
 Lindsay Scheel - Champion Fellowship
 Jerrie Eiring - Bedias UMC
 Debra Chapman - Elizabeth Lutheran
 Mona Bryant - Bellville UMC
 Cheryl Aycock - Foundry UMC
 Rosetta Pollard - Zion Hill Baptist
 Kristen Hinze - Zion Hill Baptist
 Jennifer Rodriguez - First Baptist Caldwell
 Pamela Cantey - Macedonia Hix Baptist
 Rhonda Toups - St. Joseph Catholic
 Linda Forsell - Crossbridge Christian Church
 Janet Gallaway - Hankamer Community Fellowship
 Leta Jones - Morning Star Cowboy Church
 Cynthia Jackson - Lexington UMC
 Linda McAtee - First Baptist Franklin
 Amanda Efurd - Grace Community
 Jill Pigg - Crossbridge Christian
 Andrea Nowicki - Cornerstone Christian Center
 Wanda Moore - Bedias UMC
 Michelle Miles-Neal - The Church at Caldwell
 Kay Marek - Bellville UMC
 Linda Lanier - Crossbridge Christian
 Elizabeth Enstad - Foundry UMC
 Mona Griffith – 2nd Community Baptist, Channelview
 Vickie Moore – St. John’s UMC, Rockdale
 Lottie Morton - Blackjack Baptist Church
 Shuwunna Garcia - Zion Hill Baptist Church, Burton
 
 

Walk #75 Team
 Margie Jimmerson, Lay Director Send an email
 Nancy Goodell, Board Rep
 Beth Barnes
 Brenda Boedeker
 Debra Brantley
 Lucy Coward
 Candace Cross
 Marlene Coffman
 Deborah Hildebrand
 Kerry Dwyer
 Nancy Bevil
 Patty Clark
 Birdie Tyler Robinson
 Tracey Wetterman
 Mary Dozier
 Wanda Beil
 Wanda Keefe
 Peggy Weise
 
 
 

Music Team
 Sally Miller
 mary Stevens
 Bonnie Winner
 
 
 
 

Clergy
 Glen Schoeneberg, Spiritual Director
 Kay Polasek
 Skipp Stutts
 Cherry Moore
 Paula B3hrens
 
 
 

Support Team
 Deanie Gold, Coordinators
 Stephanie Ashlock
 Kyley Ochoa
 Elaine Alexander
 
 
 
 


 

Check out other upcoming BVEC Prayer Vigils

Or Previous BVEC Walks


BVEC Walk Information BVEC Gatherings Brazos Valley Chrysalis
Forms Reunion Groups BVEC Board
Announcements bv-emmaus@egroups.com Related Web Links
Info Update BV Emmaus History Newsletters Committees
[Return to Main Page]
Copyright© Brazos Valley Emmaus Community, 2001-
All Rights Reserved
Please click here to send feedback to Web Site