Brazos Valley Emmaus
Community

Prayer Vigil for Women's Walk #71

Prayer Warriors,
The most important support you can provide for this Walk is to pray. Below is the current prayer vigil - all times are Central Daylight Time (GMT-5). Please take this vigil to your reunion group and help fill the slots.

email: prayer to claim a slot using email
Thursday, Apr 3, 2008
7:00- 7:30 pm – Gary Lancaster, Ted Wilson
7:30- 8:00 pm – Carolyn Derrishaw, Lisa Malmquist
8:00- 8:30 pm – Joanna Reyna
8:30- 9:00 pm – Nan Fuelberg, Jane Parshey
9:00- 9:30 pm – Pam Ferro
9:30-10:00 pm – Christi Swaggerty
10:00-10:30 pm – Marlene Coffman
10:30-11:00 pm – Hilda Baker, Sonia McDowell, Tink Lerma
11:00-11:30 pm – Elaine Gibbs, Becky Foster, Celina DelGado
11:30-12:00 midnight – Len Shoemaker

Friday, Apr 4, 2008
12:00-12:30 am – Nan Fuelberg
12:30- 1:00 am – Shawn Shoemaker
1:00- 1:30 am – Kristy Shoemaker
1:30- 2:00 am – Derek French
2:00- 2:30 am – Pat Baker
2:30- 3:00 am – Dana Wacasey
3:00- 3:30 am – Wendy Manuel
3:30- 4:00 am – Pat J. Mynar
4:00- 4:30 am – Bryan Kube
4:30- 5:00 am – Scott Elliot
5:00- 5:30 am – Leon Rummel, Robert Read, Joyce Frankfother
5:30- 6:00 am – Louise Goodrich, Joyce Frankfother
6:00- 6:30 am – Jerry Coffman, Jane Parshey
6:30- 7:00 am – Kerry Dwyer
7:00- 7:30 am – Barbara Bohls, Susan Wolf
7:30- 8:00 am – Carolyn Derrishaw
8:00- 8:30 am – Tonya Lowrance, Tomalene Gaskamp
8:30- 9:00 am – Jody Fyvie
9:00- 9:30 am – Nachael Bonin
9:30-10:00 am – Patty Clark
10:00-10:30 am – Marilyn Koch
10:30-11:00 am – John Warren
11:00-11:30 am – Patty Clark
11:30-12:00 noon – Len Shoemaker
12:00-12:30 pm – Elaine Gibbs, Nell Guidry
12:30- 1:00 pm – Bob Rudder
1:00- 1:30 pm – Libby May
1:30- 2:00 pm – Keith Owen
2:00- 2:30 pm – Lori Dehmer
2:30- 3:00 pm – Leonard Navarre
3:00- 3:30 pm – Dana Wacasey
3:30- 4:00 pm – Pam Ferro, Sandra Stapleton
4:00- 4:30 pm – Pam Ferro
4:30- 5:00 pm – Christi Swaggerty
5:00- 5:30 pm – Cathy Reed
5:30- 6:00 pm – Stacey Hatfield
6:00- 6:30 pm – Connie French
6:30- 7:00 pm – Beth Luker, Gary Myers
7:00- 7:30 pm – Robert Read, Tink Lerma
7:30- 8:00 pm – Arthur Averitt
8:00- 8:30 pm – Kim Sonnier
8:30- 9:00 pm – Margy Elliot
9:00- 9:30 pm – Sally Miller
9:30- 10:00 pm – Cindy VanDeventer
10:00-10:30 pm – Marlene Coffman
10:30-11:00 pm – Hilda Baker, Sonia McDowell
11:00-11:30 pm – Shirley Perry, Celina DelGado
11:30-12:00 midnight – Andrew Perry

Saturday, Apr 5, 2008
12:00-12:30 am – Keith Owen, Sonia McDowell
12:30- 1:00 am – Dana Wacasey
1:00- 1:30 am – Dana Wacasey
1:30- 2:00 am – Ed Wetterman
2:00- 2:30 am – Pat Baker
2:30- 3:00 am – Linda Stewart, Sonia McDowell
3:00- 3:30 am – Wendy Manuel
3:30- 4:00 am – Pay J. Mynar
4:00- 4:30 am – Bryan Kube
4:30- 5:00 am – Scott Elliot
5:00- 5:30 am – Leon Rummel, Robert Read, Joyce Frankfother
5:30- 6:00 am – Aaron Miller, Joyce Frankfother
6:00- 6:30 am – Jim Busby
6:30- 7:00 am – Eric Sytsma
7:00- 7:30 am – Tiffany Jenkins, Nell Guidry, Susan Wolf
7:30- 8:00 am – Carolyn Derrishaw
8:00- 8:30 am – Christi Swaggerty
8:30- 9:00 am – Tonya Lowrance
9:00- 9:30 am – Nachael Bonin
9:30-10:00 am – Patty Clark
10:00-10:30 am – Stacey Hatfield
10:30-11:00 am – Cindy Willis
11:00-11:30 am – Connie French
11:30-12:00 noon – Patty Clark
12:00-12:30 pm – Elaine Gibbs, Nell Guidry
12:30- 1:00 pm – Stacey Hatfield
1:00- 1:30 pm – Libby May
1:30- 2:00 pm – Lori Dehmer
2:00- 2:30 pm – Brenda Pritchard
2:30- 3:00 pm – Leonard Navarre
3:00- 3:30 pm – Wayne Luker
3:30- 4:00 pm – Phyllis Johnson, Sandra Stapleton
4:00- 4:30 pm – Terry Busby
4:30- 5:00 pm – Robin Pean
5:00- 5:30 pm – Gordon Sorenson
5:30- 6:00 pm – Gary Westbrook
6:00- 6:30 pm – Slick Duncan
6:30- 7:00 pm – Sue Duncan
7:00- 7:30 pm – Dana Wacasey
7:30- 8:00 pm – Gene Stapleton, Kathy Kothmann
8:00- 8:30 pm – Kim Sonnier
8:30- 9:00 pm – Steve May
9:00- 9:30 pm – Tink Lerma
9:30- 10:00 pm – Patty Clark
10:00-10:30 pm – Marlene Coffman
10:30-11:00 pm – Hilda Baker
11:00-11:30 pm – Shirley Perry, Celina DelGado
11:30-12:00 midnight – Andrew Perry

Sunday, Apr 6, 2008
12:00-12:30 am – Keith Owen
12:30- 1:00 am – Derek French
1:00- 1:30 am – Pam Ferro
1:30-2:00 am – Pam Ferro
2:00- 2:30 am – Pat Baker
2:30- 3:00 am – Sonia McDowell
3:00- 3:30 am – Wendy Manuel
3:30- 4:00 am – Pay J. Mynar
4:00- 4:30 am – Bryan Kube
4:30- 5:00 am – Scott Elliot
5:00- 5:30 am – Leon Rummel, Joyce Frankfother
5:30- 6:00 am – Aaron Miller, Joyce Frankfother
6:00- 6:30 am – Jim Busby
6:30- 7:00 am – Marilyn Koch
7:00- 7:30 am – Lynn Stutts, Nell Guidry
7:30- 8:00 am – Carolyn Derrishaw
8:00- 8:30 am – Stacey Hatfield
8:30- 9:00 am – Nachael Bonin
9:00- 9:30 am – Tanya Lowrance
9:30-10:00 am – Patty Clark
10:00-10:30 am – Margie Jimmerson
10:30-11:00 am – Lori Dehmer
11:00-11:30 am – Mary Seals
11:30-12:00 noon – Patty Clark
12:00-12:30 pm – Nell Guidry
12:30- 1:00 pm – Keith Kamas
1:00- 1:30 pm – Elaine Gibbs
1:30- 2:00 pm – Libby May
2:00- 2:30 pm – Connie French
2:30- 3:00 pm – Leonard Navarre, Brenda Pritchard
3:00- 3:30 pm – Celina DelGado
3:30- 4:00 pm – Cindy Cross
4:00- 4:30 pm – Jim Koch
4:30- 5:00 pm – Marilyn Koch
5:00- 5:30 pm – Tink Lerma
5:30- 6:00 pm – Sue Duncan
6:00- 6:30 pm – Patrice Summerour
6:30- 7:00 pm – Stacey Hatfield
Walk #71 Pilgrims
 Evelyn Rummel - Central Baptist, College Station
 Sarah Callans - Grace Comm Fellowship, Brenham
 Wendi Owen - First Unided Methodist, Bryan
 Jane Ann Durbin - Jewett United Methodist, Jewett
 Wanda Shoemaker - Hankamer Community Fellowship
 Annette Dew - Hankamer Community Fellowship
 Margie Lightsey - Christ United Methodist, CS
 Belinda Robertson - Lexington United Methodist Church
 Cathy Hayes - Franklin United Methodist Franklin
 Laurie Hohlt - Champion Fellowship, Brenham
 Carrie Lynch - Champion Fellowship, Brenham
 Mary Dula - Cy Fair Christian, Houston
 Marsa McKee - Grace Bible Church,CollegeStation
 Nancy Bevil - Elizabeth Lutheran, Caldwell
 Donna Ellis - First Baptist Chruch, Jewett
 Connie Ward - Lexington United Methodist Church
 Wanda Townsend - Lexington United Methodist Church
 Sandra Young - First United Methodist, Hempstead
 Judy Bridges - First United Methodist, Hempstead
 Tracy Sommerlatte - St. Johns U Ch o Christ, Burton
 Alexis Baker - First United Methodist, Brenham
 Inez Read - Jewett United Methodist, Jewett
 Peggy Weise - Pleasant Retreat UMC Thorndale
 Betty Sorenson - Cy Fair Christian, Houston
 Melisa Elliott - Champion Fellowship, Brenham
 Melinda Barnes - Humble Area Firs Baptist
 Audrey Allemore - Bedias United Methodist Church
 Hazel Weidman - Bedias United Methodist Church
 Debbie Baldwin - Bedias United Methodist Church
 Martha Reider - Bedias United Methodist Church
 Dawn Eppers - First United Methodist, Bryan
 Birdie Tyler-Robinson - The Church at Caldwell
 Alice Fraley - N Madison Ch of Christ
 Vic Modlin - Christ UMC, College Station
 Dawn Doughten - Crossbridge Christian Houston
 Debbie DuBois - Jewett United Methodist

Walk #71 Team
Linda Myers, Lay Director walk71
Patrice Summerour, Board Rep
 Cindy VanDeventer
 Sue Housley
 Wanda Keefe
 Nancy Goodell
 Wanda Taylor
 Cynthia Applegate
 Christi Swaggerty
 Judy Ball
 Lucy Coward
 Cynthia McCaleb
 Judy Clifford
 Jeanette Peed
 Holly Ashely
 Megan Schroeder
 Jill Yeager
 Molly Metcalf
 
 
 
 
 

Music Team
 Debra Brantley
 Ellen Pruitt
 Deborah Hildebrand
 
 
 
 

Clergy
Cherry Moore, Spiritual Director
 Tony Taylor
 Linda O'Neal
 Amy Haralson
 John Boydston
 
 
 

Support Team
Margie Jimmerson, Coordinator
 
 
 
 
 
 
 

Prayer Chapel
 Wanda Biel

Check out other upcoming BVEC Prayer Vigils

Or Previous BVEC Walks


BVEC Walk Information BVEC Gatherings Brazos Valley Chrysalis
Forms Reunion Groups BVEC Board
Announcements bv-emmaus@egroups.com Related Web Links
Info Update BV Emmaus History Newsletters Committees
[Return to Main Page]
Copyright© Brazos Valley Emmaus Community, 2001-
All Rights Reserved
Please click here to send feedback to Web Site